r e k l a m a
StartNowinki i informacjeKomiksKomiks za ponad milion dolarów "Marvel Comics"

Komiks za ponad milion dolarów „Marvel Comics”

Na jednej z aukcji w Dallas został sprzedany komiks za rekordową kwotę 1,26 mln $ – pierwszy numer „Marvel Comics”.

Ten egzemplarz, pochodzący z października 1939 roku, to biały kruk wśród kolekcjonerów komiksów, który został wówczas wydany pod szyldem Timely Publications, czyli późniejszym Marvelem.

Tę wersję komiksu rzadko można spotkać w idealnym stanie, co potwierdza fakt, że według Heritage Auctions jest to jedna z najbardziej znanych „kopii” komiksu. Jednakże obecna kwota aukcji, to jedna z dotychczasowo najwyższych kwot, jaką ktoś zapłacił za zeszyt Marvela.

Sam komiks przedstawia przygody Human Torcha, Angela, Sub-Marinera i Masked Raidera, którzy walczą m.in. z Johnem Craftonem, Sardo i Redem, bandą Six Big Men oraz gangiem Cal Brunder.

Pierwszy nakład komiksu sprzedał się w 80-tysięcznym nakładzie, natomiast jego dodruk nabyło prawdopodobnie około 800 tyś. czytelników i fanów komiksów.

W przeszłości egzemplarz tego obecnego komiksu został zakupiony przez miejscowego listonosza, który miał w zwyczaju kupowanie pierwszych numerów komiksów i czasopism. Nabył go w Uniontown w Pensylwanii za symboliczne 10 centów.

Może podobnie jak pensylwański listonosz, posiadacie w swoich prywatnych kolekcjach takie perełki? 🙂

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama