Start Nowinki i informacje Imprezy i targi Poznajcie nominowanych do Paszportów "Polityki" 2019

Poznajcie nominowanych do Paszportów “Polityki” 2019

Autor publikacji

Tegoroczna lista nominowanych do Paszportów „Polityki” 2019 obejmuje 21 osób, które przysłużyły się polskiej kulturze. Wśród tych osób znajdują się zarówno aktorzy filmowi i teatralni, pisarze, muzycy, reżyserzy, scenarzyści oraz specjaliści od sztuk wizualnych i kultury cyfrowej.

W kategorii Film nominację otrzymali Bartosz Bielenia za rolę w filmie „Boże Ciało”, Mateusz Pacewicz za scenariusz do tego samego filmu oraz Bartosz Kruhlik za reżyserię i scenariusz filmu „Supernova”.

W kategorii Teatr nominację otrzymali Magdalena Drab za współczesną parafrazę „Wyzwolenia”, Monika Frajczyk za aktorstwo oraz Weronika Szczawińska za emocjonujące spektakle.

REKLAMA

W kategorii Literatura nominację otrzymali Weronika Murek za zbiór sztuk teatralnych „Feinweinblein”, Dominika Słowik za powieść „Zimowla” oraz Urszula Zajączkowska za książkę „Patyki, badyle.

W kategorii Sztuki wizualne nominację otrzymali Alex Baczyński-Jenkins za działania choreograficzne, Weronika Gęsicka za swój wkład w pracę oraz Roman Stańczak za „Lot”.

W kategorii Muzyka popularna nominację otrzymali Błażej Król za swoją twórczość, Piernikowski – za płytę „The Best of moje getto” oraz Hania Rani za solową płytę „Esja”.

W kategorii Muzyka poważna nominację otrzymali Krystian Lada, Jakub Józef Orliński za płytę „Facce d’amore” oraz Martyna Pastuszka za współczesne prawykonanie opery Vinciego „Gismondo, re di Polonia”.

W kategorii Kultura cyfrowa nominację otrzymali Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec za grę „Wanderlust: Travel Stories”, Dawid Ciślak za grę „We. The Revolution” oraz Aleksandra Jarosz za grę „Fantastic Fetus”.

Gala rozdania Paszportów “Polityki” odbędzie się w styczniu 2020 r.

Polecane produkty

Najbliższe koncerty Percival Schuttenbach – Slavny Tur IV [Wideo]

Już od 6 marca zespół Percival Schuttenbach rozpocznie folkową trasę Slavny Tur IV, podczas której na koncertach będziemy mogli usłyszeć tradycyjne pieśni z całego...

Zwiastun “Doliny Bogów” Lecha Majewskiego z Johnem Malkovichem

Na polskim kanale YouTube, należącym do Galapagos Films, kilka dni temu pojawił się polski teaser filmu „Dolina Bogów” w reżyserii Lecha Majewskiego. Produkcja trafi...

Billie Eilish nagrała piosenkę do nowego Bonda! [Wideo]

Tegoroczne walentynki to nie tylko niezwykły czas dla wszystkich zakochanych, ale także dzień premiery piosenki do najnowszego filmu o Agencie 007.Jak już od jakiegoś...

Oskary 2020 – lista laureatów i szczególny występ Billie Eilish

W nocy 10 lutego cały świat poznał wszystkich laureatów z gali rozdania Oscarów 2020. Zobacz pełny występ Billie Eilish oraz listę filmowych pozycji, twórców...

Autor publikacji

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Reklama

Sprawdź cenę na Ceneo.pl