r e k l a m a
StartNowinki i informacjeImprezy i targiPoznajcie nominowanych do Paszportów "Polityki" 2019

Poznajcie nominowanych do Paszportów „Polityki” 2019

Tegoroczna lista nominowanych do Paszportów „Polityki” 2019 obejmuje 21 osób, które przysłużyły się polskiej kulturze. Wśród tych osób znajdują się zarówno aktorzy filmowi i teatralni, pisarze, muzycy, reżyserzy, scenarzyści oraz specjaliści od sztuk wizualnych i kultury cyfrowej.

W kategorii Film nominację otrzymali Bartosz Bielenia za rolę w filmie „Boże Ciało”, Mateusz Pacewicz za scenariusz do tego samego filmu oraz Bartosz Kruhlik za reżyserię i scenariusz filmu „Supernova”.

W kategorii Teatr nominację otrzymali Magdalena Drab za współczesną parafrazę „Wyzwolenia”, Monika Frajczyk za aktorstwo oraz Weronika Szczawińska za emocjonujące spektakle.

W kategorii Literatura nominację otrzymali Weronika Murek za zbiór sztuk teatralnych „Feinweinblein”, Dominika Słowik za powieść „Zimowla” oraz Urszula Zajączkowska za książkę „Patyki, badyle.

W kategorii Sztuki wizualne nominację otrzymali Alex Baczyński-Jenkins za działania choreograficzne, Weronika Gęsicka za swój wkład w pracę oraz Roman Stańczak za „Lot”.

W kategorii Muzyka popularna nominację otrzymali Błażej Król za swoją twórczość, Piernikowski – za płytę „The Best of moje getto” oraz Hania Rani za solową płytę „Esja”.

W kategorii Muzyka poważna nominację otrzymali Krystian Lada, Jakub Józef Orliński za płytę „Facce d’amore” oraz Martyna Pastuszka za współczesne prawykonanie opery Vinciego „Gismondo, re di Polonia”.

W kategorii Kultura cyfrowa nominację otrzymali Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec za grę „Wanderlust: Travel Stories”, Dawid Ciślak za grę „We. The Revolution” oraz Aleksandra Jarosz za grę „Fantastic Fetus”.

Gala rozdania Paszportów „Polityki” odbędzie się w styczniu 2020 r.

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama