r e k l a m a
StartNowinki i informacjeFilmy KinoweZwiastun filmu "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego z Johnem Malkovichem

Zwiastun filmu „Dolina Bogów” Lecha Majewskiego z Johnem Malkovichem

Na polskim kanale YouTube, należącym do Galapagos Films, kilka dni temu pojawił się polski zwiastun filmu „Dolina Bogów” w reżyserii Lecha Majewskiego. Produkcja trafi do naszych kin już 27 marca i trzeba przyznać, że choć pierwsze wideo z tego polsko-amerykańskiego projektu trwa zaledwie 30 sekund, to prezentuje się nader ciekawie.

„Dolina Bogów” to produkcja, której fabuła opiera się na micie Indian Navajo, ale nie będzie to film przygodowy w rodzaju „Indiany Jonesa” czy serii „Mumia”. Światowa premiera obrazu odbyła się w ubiegłym roku.

Zamierzeniem twórców filmu była chęć pozwolenia nam, a nawet zmuszenia nas do własnych interpretacji tej historii.

W rolach głównych „Doliny Bogów” ujrzymy m.in. Johna Malkovicha, ale również inne światowe gwiazdy: Josha Hartnetta, Berenice Marlohe czy Johna Rhys-Daviesa.

W filmie skrzyżują się aż trzy wątki narracyjne i zanim obejrzycie zwiastun z polskimi napisami, zachęcamy do przeczytania oficjalnego polskiego opisu filmu, znajdującego się poniżej.

„W tytułowej Dolinie Bogów krzyżują się trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełna bogatej symboliki i archetypów. Drugi to historia najbogatszego człowieka globu, tajemniczego Wesa Taurosa (John Malkovich), który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z traumatycznym rozstaniem z żoną i twórczym kryzysem. W tym czasie firma Taurosa eksploatująca rudę uranu przejmuje Dolinę Bogów, gdzie planuje drążyć tunele w świętej ziemi. Spokój przodków Navajo zostaje zburzony a skały rodzą mściciela. Widz pozostaje z pytaniami: Jak daleko można posunąć się dla miłości? Jakie tajemnice skrywa mityczna ziemia Navajo?”

Zwiastun

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama