r e k l a m a
StartNowinki i informacjeKino Domowe (seriale)Unia Europejska chce znieść w Internecie blokady regionalne!

Unia Europejska chce znieść w Internecie blokady regionalne!

UE chce, byśmy mogli podróżować po Europie i cieszyć się swoimi ulubionymi filmami, serialami czy muzyką – bez blokad!

Czy Internet na terenie Unii Europejskiej w końcu stanie się mniej irytujący, bez informacji typu „Przepraszamy, ale ten materiał jest niedostępny w twoim kraju”. Takie komunikaty są efektem stosowania przez usługodawców lub właścicieli praw autorskich blokady regionalnej, blokady, którą znieść chce Unia Europejska.

Jak zapewne nieraz się przekonaliście na własnej skórze, obecnie wiele usług z materiałami wideo korzysta z blokad regionalnych, które uzależniają to czy film będzie dostępny od tego z jakiego kraju łączy się użytkownik. Jest jednak już propozycja zmian.

Jak informuje Polskie Radio, negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich doszli do wstępnego na razie porozumienia w sprawie częściowego zniesienia blokady regionalnej w sieci dla użytkowników z całej Unii Europejskiej. Dzięki temu podróżując po Europie „będziemy mogli oglądać wykupione w swoim kraju ulubione seriale czy wydarzenia sportowe i słuchać muzyki” – tłumaczy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Andrus Ansip.

Zniesienie blokad regionalnych ma obejmować nie tylko odpłatne, ale też darmowe usługi audiowizualne. Aby faktycznie do tego doszło zmiany w prawie muszą zatwierdzić europosłowie i ministrowie państw członkowskich Unii Europejskiej.

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama