r e k l a m a
StartNowinki i informacjeMuzykaWarner Music Poland chce digitalizacji Polskich Nagrań i mocniejszej promocji młodych polskich...

Warner Music Poland chce digitalizacji Polskich Nagrań i mocniejszej promocji młodych polskich wykonawców!

Warner Music Poland planuje ekspansję w internecie i zdigitalizowanie katalogu Polskich Nagrań.

Drugim kierunkiem w tym roku będzie promocja młodych polskich wykonawców zarówno w kraju, jak i za granicą.

Ostatnie miesiące były bardzo dobre dla rynku muzycznego w Polsce. Wzrosła sprzedaż płyt kompaktowych i winyli oraz coraz więcej osób korzystało też z serwisów streamingowych. Polacy chętnie pobierają muzykę z internetu, rośnie też sprzedaż cyfrowa.

„Planujemy mocną ekspansję w Internecie. Chcemy, żeby znalazł się tam cały katalog Polskich Nagrań. Oczywiście to jest związane z umowami z artystami, którzy działali w latach 60. i 70. Na ten element kładziemy mocny nacisk. To jest jednak bardzo duży katalog do zdigitalizowania. To czasochłonny i precyzyjny proces. Następnie musimy przekazać taśmy matki Narodowemu Archiwum Cyfrowemu. Chcemy, żeby wszyscy mieli dostęp do naszej muzyki bez względu na to, czy to jest płyta CD, winyl czy digital, tak, aby każdy wybierał tę metodę odsłuchiwania muzyki, jaką lubi, dlatego cały katalog musi być tam dostępny” – zapowiada Piotr Kabaj, szef Warner Music Poland, odpowiedzialny za Europę Wschodnią.

Przypomnijmy, że Spółka Polskie Nagrania ogłosiła upadłość siedem lat temu, a w roku 2015 zbiory wytwórni fonograficznej w których jest 36 tysięcy nagrań zostały wykupione przez Warner Music Poland. Znajdują się w nich utwory muzyki popularnej, rockowej, ludowej, klasycznej i jazzowej rejestrowanych od lat 50-tych ubiegłego wieku. Dzięki digitalizacji twórczość sprzed lat ma dotrzeć do nowych odbiorców, właśnie przez Internet.

Warner Music Poland jak już pisaliśmy zamierza poświęcić więcej czasu na promocję młodych, utalentowanych i nieznanych artystów:

„Będziemy starać się promować młodych artystów. Liczymy na to, że zastąpią oni tych, którzy wydali już wiele płyt. Trzeba im zrobić miejsce. W Polsce w 2016 roku przebiło się mało płyt debiutantów. To nasze najtrudniejsze zadanie, żeby debiutanci mogli dojść do czołowych miejsc list przebojów. […] … żeby mogli zaistnieć nie tylko w Polsce, lecz także za granicą.” – dodaje.

Niestety nie wiemy kiedy dokładnie Warner Music Poland zrealizuje swoje plany, ale cieszy fakt takiej postawy…

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama