r e k l a m a
StartNowinki i informacjeKino Domowe (seriale)Serial fantasy od HBO i BBC: "Mroczne Materie" na długim zwiastunie

Serial fantasy od HBO i BBC: „Mroczne Materie” na długim zwiastunie

„Mroczne Materie” to najnowszy serial fantasy przygotowany w ramach współpracy HBO z BBC, przedstawiający historię, którą napisano na podstawie trylogii autorstwa Phillipa Pullmana. Produkcja będzie dostępna już od 4 listopada 2019 roku, w HBO GO.

Najnowsze serialowe dzieło ma przedstawić widzom niesamowitą, pełną emocji historię, którą oparto na oryginalnej powieści fantasy wspomnianego brytyjskiego pisarza. Historia serialu skupi się na młodej dziewczynie o imieniu Lyra Belacqua, która zostanie zmuszona wyruszyć w niebezpieczną podróż w celu odnalezienia uprowadzonego przyjaciela.

Serial „Mroczne Materie” będzie się składał z 8 odcinków i co najważniejsze nie skończy się na jednym sezonie. Jeszcze przed premierą został zamówiony drugi sezon produkcji.

Za scenariusz pierwszego sezonu odpowiada Jack Thorne, a wśród reżyserów wszystkich epizodów znalazł się m.in. Tom Hooper, laureat Oscara za film „Jak zostać królem”.

Warto dodać, że w 2007 roku ukazała się w kinach pierwsza próba przeniesienia na ekran omawianej powieści autorstwa Phillipa Pullmana, ale niestety film pt. „Złoty kompas” oceniono na świecie dość chłodno, pomimo wzorowej grze aktorskiej i stworzonych wspaniałych efektów specjalnych.

Zwiastun

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama