Po raz ósmy we Wrocławiu Bruno Schulz Festiwal

0

Przez całe osiem dni, rozpoczynając od niedzieli 13 października trwa we Wrocławiu ósma już edycja międzynarodowego festiwalu poświęconego sztuce i literaturze – Bruno Schulz. Festiwal.

Rozpoczęcie festiwalu w niedzielę, 13 października odbyło się spotkaniem poświęconym książce “Korespondencja”.

Kolejne dni poświęcone będą tematyce reportażu, premierze najnowszej książki poetyckiej Darka Foksa “Ludzie kultury, rozmowie z Marcinem Wodzińskim, autorem pierwszej kartograficznej wizualizacji mistycznego ruchu chasydyzmu „Chasydyzm. Atlas historyczny”, nowej książce Grzegorza Gaudena „Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918”, wywiadzie z klasykiem polskiej szkoły kabaretowej Jackiem Fedorowiczem, książce Rafała Księżyka „Wywracanie kultury. O dandysach, hipsterach i mutantach”, a także talentowi Małgorzaty Szejnert, która reportaż przemieniła w prozę najwyższej próby. Zorganizowano również panel poświęcony Edmundowi Niziurskiemu, a także panel „O wsi i o elitarności” oraz spotkanie z nominowanymi do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2019. Kolejne panele poświęcone będą elitom, w tym elitom zza wschodniej granicy, a także spotkaniu z wybraną tegoroczną laureatką lub laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2019.

R E K L A M A

Inauguracja festiwalu odbyła się w 2012 roku z okazji 120 rocznicy urodzin i 70 rocznicy śmierci jednego z najwybitniejszych europejskich prozaików, Brunona Schulza. A jego ideą do dziś jest zarówno uczczenie pamięci pisarza, jak również swojego rodzaju święto literatury.

Is­totą rzeczy­wis­tości jest sens. Co nie ma sen­su, nie jest dla nas rzeczy­wis­te. Każdy fragment rzeczywistości żyje dzięki temu, że ma udział w ja­kimś sen­sie uniwersalnym. – Bruno Schulz

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o