r e k l a m a
StartNowinki i informacjeImprezy i targiPo raz ósmy we Wrocławiu Bruno Schulz Festiwal

Po raz ósmy we Wrocławiu Bruno Schulz Festiwal

Przez całe osiem dni, rozpoczynając od niedzieli 13 października trwa we Wrocławiu ósma już edycja międzynarodowego festiwalu poświęconego sztuce i literaturze – Bruno Schulz. Festiwal.

Rozpoczęcie festiwalu w niedzielę, 13 października odbyło się spotkaniem poświęconym książce „Korespondencja”.

Kolejne dni poświęcone będą tematyce reportażu, premierze najnowszej książki poetyckiej Darka Foksa „Ludzie kultury, rozmowie z Marcinem Wodzińskim, autorem pierwszej kartograficznej wizualizacji mistycznego ruchu chasydyzmu „Chasydyzm. Atlas historyczny”, nowej książce Grzegorza Gaudena „Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918”, wywiadzie z klasykiem polskiej szkoły kabaretowej Jackiem Fedorowiczem, książce Rafała Księżyka „Wywracanie kultury. O dandysach, hipsterach i mutantach”, a także talentowi Małgorzaty Szejnert, która reportaż przemieniła w prozę najwyższej próby. Zorganizowano również panel poświęcony Edmundowi Niziurskiemu, a także panel „O wsi i o elitarności” oraz spotkanie z nominowanymi do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2019. Kolejne panele poświęcone będą elitom, w tym elitom zza wschodniej granicy, a także spotkaniu z wybraną tegoroczną laureatką lub laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2019.

Inauguracja festiwalu odbyła się w 2012 roku z okazji 120 rocznicy urodzin i 70 rocznicy śmierci jednego z najwybitniejszych europejskich prozaików, Brunona Schulza. A jego ideą do dziś jest zarówno uczczenie pamięci pisarza, jak również swojego rodzaju święto literatury.

Is­totą rzeczy­wis­tości jest sens. Co nie ma sen­su, nie jest dla nas rzeczy­wis­te. Każdy fragment rzeczywistości żyje dzięki temu, że ma udział w ja­kimś sen­sie uniwersalnym. – Bruno Schulz

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama