Reklama

Start Nowinki i informacje Kino Domowe (seriale) Amazon z licencją na serial Władca Pierścieni

Amazon z licencją na serial Władca Pierścieni

Amazon zakupił licencję na serial na podstawie Władcy Pierścieni.

Szacuje się, że transakcja mogła opiewać na kwotę 250 milionów dolarów. Sam Amazon liczy, że serial pomoże w promowaniu usługi Amazon Prime Video.

Co ciekawe, w rozmowach uczestniczyli także Netflix i HBO, ale to Amazon miał wyjść z najbardziej konkretną i najatrakcyjniejszą finansowo ofertą.

REKLAMA

Ta ogromna suma za nabycie praw do stworzenia telewizyjnej adaptacji Władcy Pierścieni jest jedną z największych w historii, jeśli nie największą. No dobrze, a co wiemy o samej adaptacji?

Okazuje się, że umowa obejmuje stworzenie wielosezonowego serialu, który ma być prequelem Władcy Pierścieni: Drużyny Pierścienia.

Adaptacja ta ma duże szanse na powodzenie, bowiem w proces twórczy oprócz Amazon Studios zaangażowane będą Tolkien Estate and Trust (fundacja zarządzająca prawami autorskimi do prozy J.R.R. Tolkiena), HarperCollins oraz New Line Cinema czyli oddział Warner Bros. Entertainment, który odpowiedzialny jest za kinową adaptację Władcy Pierścieni.

Według wstępnych szacunków wyprodukowanie jednego sezonu telewizyjnej adaptacji Władcy Pierścieni zamknie się w kwocie od 100 do 150 milionów dolarów.

Polecane produkty

Najbliższe koncerty Percival Schuttenbach – Slavny Tur IV [Wideo]

Już od 6 marca zespół Percival Schuttenbach rozpocznie folkową trasę Slavny Tur IV, podczas której na koncertach będziemy mogli usłyszeć tradycyjne pieśni z całego...

Zwiastun “Doliny Bogów” Lecha Majewskiego z Johnem Malkovichem

Na polskim kanale YouTube, należącym do Galapagos Films, kilka dni temu pojawił się polski teaser filmu „Dolina Bogów” w reżyserii Lecha Majewskiego. Produkcja trafi...

Billie Eilish nagrała piosenkę do nowego Bonda! [Wideo]

Tegoroczne walentynki to nie tylko niezwykły czas dla wszystkich zakochanych, ale także dzień premiery piosenki do najnowszego filmu o Agencie 007.Jak już od jakiegoś...

Oskary 2020 – lista laureatów i szczególny występ Billie Eilish

W nocy 10 lutego cały świat poznał wszystkich laureatów z gali rozdania Oscarów 2020. Zobacz pełny występ Billie Eilish oraz listę filmowych pozycji, twórców...

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Autor publikacji

Reklama

Sprawdź cenę na Ceneo.pl