r e k l a m a
StartNowinki i informacjeKino Domowe (seriale)Amazon z licencją na serial Władca Pierścieni

Amazon z licencją na serial Władca Pierścieni

Amazon zakupił licencję na serial na podstawie Władcy Pierścieni.

Szacuje się, że transakcja mogła opiewać na kwotę 250 milionów dolarów. Sam Amazon liczy, że serial pomoże w promowaniu usługi Amazon Prime Video.

Co ciekawe, w rozmowach uczestniczyli także Netflix i HBO, ale to Amazon miał wyjść z najbardziej konkretną i najatrakcyjniejszą finansowo ofertą.

Ta ogromna suma za nabycie praw do stworzenia telewizyjnej adaptacji Władcy Pierścieni jest jedną z największych w historii, jeśli nie największą. No dobrze, a co wiemy o samej adaptacji?

Okazuje się, że umowa obejmuje stworzenie wielosezonowego serialu, który ma być prequelem Władcy Pierścieni: Drużyny Pierścienia.

Adaptacja ta ma duże szanse na powodzenie, bowiem w proces twórczy oprócz Amazon Studios zaangażowane będą Tolkien Estate and Trust (fundacja zarządzająca prawami autorskimi do prozy J.R.R. Tolkiena), HarperCollins oraz New Line Cinema czyli oddział Warner Bros. Entertainment, który odpowiedzialny jest za kinową adaptację Władcy Pierścieni.

Według wstępnych szacunków wyprodukowanie jednego sezonu telewizyjnej adaptacji Władcy Pierścieni zamknie się w kwocie od 100 do 150 milionów dolarów.

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama