r e k l a m a
StartNowinki i informacjeMuzykaPierwsi artyści Tauron Nowa Muzyka Katowice

Pierwsi artyści Tauron Nowa Muzyka Katowice

Między 11 a 14 czerwca 2020 roku będzie można usłyszeć wyjątkowe występy artystów 15. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w naszym kraju. Co roku na festiwalu prezentowani są najciekawsi debiutanci, klasycy współczesnej elektroniki, a także artyści jazzowi, rockowi i hiphopowi. Nie brakuje również przedstawicieli muzyki współczesnej i awangardy.

W tym roku wśród zaproszonych artystów bez wątpienia największą gwiazdą będzie amerykański zespół Cigarettes After Sex. W ich twórczości można znaleźć elementy shoegaze, slowcore i dream pop. Na festiwalu będzie można z pewnością usłyszeć utwory z ich najnowszej płyty „Cry”.

Reprezentantami ambitnej muzyki elektronicznej będą dwaj brytyjscy twórcy: Floating Points i DJ z Londynu. Album duetu pt. „Crush” stanowi zestaw pełen zaawansowanej elektroniki z inspiracjami z IDM i UK Garage.

Andy Stott z kolei porusza się od zmutowanego house, przez unikalne podejście do grime, po szalony footwork. W trakcie swoich występów na żywo artysta korzysta głównie z hardware, prezentując złożone narracje muzyczne.

Na festiwalu nie zabraknie również obdarzonego wielką charyzmą znakomitego didżeja – DJ Tennis, tworzącego niezapomniane, hipnotyczne sety.

Kolejnym didżejem festiwalu będzie Gerd Janson, który stał się jednym z najbardziej cenionych house’owych twórców na świecie.

Plejadę zaprezentowanych już artystów zamyka didżejka, Jennifer Cardini, która prezentuje unikalny styl oparty o wyrafinowane techno, electro i house.

https://youtu.be/2695_3f5uzw

Kolejne ogłoszenia związane z festiwalem pojawią się już niebawem.

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama