Reklama

Start Nowinki i informacje Muzyka Pierwsi artyści Tauron Nowa Muzyka Katowice

Pierwsi artyści Tauron Nowa Muzyka Katowice

Między 11 a 14 czerwca 2020 roku będzie można usłyszeć wyjątkowe występy artystów 15. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w naszym kraju. Co roku na festiwalu prezentowani są najciekawsi debiutanci, klasycy współczesnej elektroniki, a także artyści jazzowi, rockowi i hiphopowi. Nie brakuje również przedstawicieli muzyki współczesnej i awangardy.

W tym roku wśród zaproszonych artystów bez wątpienia największą gwiazdą będzie amerykański zespół Cigarettes After Sex. W ich twórczości można znaleźć elementy shoegaze, slowcore i dream pop. Na festiwalu będzie można z pewnością usłyszeć utwory z ich najnowszej płyty „Cry”.

REKLAMA

Reprezentantami ambitnej muzyki elektronicznej będą dwaj brytyjscy twórcy: Floating Points i DJ z Londynu. Album duetu pt. „Crush” stanowi zestaw pełen zaawansowanej elektroniki z inspiracjami z IDM i UK Garage.

Andy Stott z kolei porusza się od zmutowanego house, przez unikalne podejście do grime, po szalony footwork. W trakcie swoich występów na żywo artysta korzysta głównie z hardware, prezentując złożone narracje muzyczne.

Na festiwalu nie zabraknie również obdarzonego wielką charyzmą znakomitego didżeja – DJ Tennis, tworzącego niezapomniane, hipnotyczne sety.

DJ Tennis - Gordon [RB078]

Kolejnym didżejem festiwalu będzie Gerd Janson, który stał się jednym z najbardziej cenionych house’owych twórców na świecie.

Gerd Janson | Boiler Room x Eristoff: Belgium - Day/Night

Plejadę zaprezentowanych już artystów zamyka didżejka, Jennifer Cardini, która prezentuje unikalny styl oparty o wyrafinowane techno, electro i house.

Kolejne ogłoszenia związane z festiwalem pojawią się już niebawem.

Polecane produkty

Najbliższe koncerty Percival Schuttenbach – Slavny Tur IV [Wideo]

Już od 6 marca zespół Percival Schuttenbach rozpocznie folkową trasę Slavny Tur IV, podczas której na koncertach będziemy mogli usłyszeć tradycyjne pieśni z całego...

Zwiastun “Doliny Bogów” Lecha Majewskiego z Johnem Malkovichem

Na polskim kanale YouTube, należącym do Galapagos Films, kilka dni temu pojawił się polski teaser filmu „Dolina Bogów” w reżyserii Lecha Majewskiego. Produkcja trafi...

Billie Eilish nagrała piosenkę do nowego Bonda! [Wideo]

Tegoroczne walentynki to nie tylko niezwykły czas dla wszystkich zakochanych, ale także dzień premiery piosenki do najnowszego filmu o Agencie 007.Jak już od jakiegoś...

Oskary 2020 – lista laureatów i szczególny występ Billie Eilish

W nocy 10 lutego cały świat poznał wszystkich laureatów z gali rozdania Oscarów 2020. Zobacz pełny występ Billie Eilish oraz listę filmowych pozycji, twórców...

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Autor publikacji

Reklama

Sprawdź cenę na Ceneo.pl