r e k l a m a

Już dziś Noc Bibliotek

Już dziś, 05 października o godz. 19:00 w XXXI Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie nastąpi inauguracja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

Z całej Polski, aż 1757 bibliotek bierze udział w piątej edycji akcji, w której jej uczestnicy będą mogli przenocować w bibliotece, uczestniczyć w spotkaniach z autorami, obejrzeć filmy, posłuchać koncertów, a także spróbować swoich sił w grach literackich i konkursach.

Noc Bibliotek organizowana jest od 2015 roku, a jej celem jest zachęcenie do korzystania z zasobów bibliotek, które powinny się kojarzyć z bardziej otwartymi i dostępnymi instytucjami kulturalnymi, oferującymi czytelnie dla osób w każdym wieku i z różnymi preferencjami czytelniczymi.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem – „Znajdźmy wspólny język!”, która przyniesie uczestnikom szereg atrakcji w postaci m.in. warsztatów międzypokoleniowych, zabaw językowych i słowotwórczych, a także spotkania wokół ulubionych pisarzy i poetów, a wszystkie wydarzenia nastawione będą na łączenie ludzi ponad podziałami.

Wykaz bibliotek biorących udział w akcji znajdziecie na mapie tutaj.

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama