P O L E C A M Y

Recenzja filmu Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Valerian i Miasto Tysiąca Planet"

Luc Besson, dokładnie dwadzieścia pięć lat po filmie "Piąty Element", powraca z kolejnym filmem science fiction. Czy jego najnowsze dzieło przynajmniej w części dorównało kultowemu "Piątemu Elementowi"?

Recenzja filmu "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"

Piraci ponownie na horyzoncie! Wszyscy spodziewają się jeszcze większej dawki humoru i nietuzinkowej akcji. Czwarta część cyklu nieco rozczarowała oczekiwania fanów i można było ją uznać nawet za mały spin-off serii, bo zabrakło w niej choćby Willa Turnera czy Elizabeth Swan. Tym razem obie postacie wracają na ekrany, ale poza nimi mamy również wiele nowych twarzy, ale czy będzie to gwarancją sukcesu?

Recenzja filmu "Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie"

Studio Disneya po przejęciu praw do Gwiezdnych Wojen oraz po sukcesie poprzedniej części zatytułowanej "Przebudzenie Mocy" zdecydowało się na kolejną część, którą powinniśmy uznać bardziej za typowy spin-off aniżeli kolejną część, gdyż cała akcja dzieje się przed wydarzeniami z części czwartej zatytułowanej "Nowa Nadzieja".


Recenzja filmu: "Obcy - Przymierze"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Obcy: Przymierze"

Ridley Scott powraca do uniwersum, które sam stworzył wraz z filmem Obcy: Przymierze. Przed nami nowy rozdział serii, ale czy aby na pewno przełomowy? Film opowiada o losach załogi statku o nazwie "Przymierze", która odkrywa planetę znajdującą się po drugiej stronie galaktyki. Z pozoru niesamowita planeta okazuje się być ciemnym oraz niebezpiecznym światem. Gdy załoga odkrywa mroczną prawdę, pozostaje im tylko ucieczka...

Recenzja filmu "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Piraci z Karaibów: Na krańcu świata"

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata to kontynuacja opowieści z części drugiej. Przyjaciele oraz wierna załoga kapitana Jacka Sparrowa rusza na tytułowy Kraniec Świata, aby go wskrzesić. Posiada on bowiem jeden z dziewięciu talarów, który jest niezbędny do zwołania pewnego tajemniczego trybunału, który jest jedną z ostatnich desek ratunku dla piratów...

Recenzja filmu "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka"

Po ogromnym sukcesie pierwszej części postanowiono nakręcić drugą część serii pod tajemniczym tytułem Skrzynia Umarlaka. Nowe postacie, nowa fabuła oraz jeszcze więcej efektów specjalnych. Czy jest to godny sequel? Moim zdaniem jak najbardziej tak. Jest tutaj wszystko co najlepsze w poprzedniej części, ale zacznijmy po kolei.


Recenzja filmu "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły"

Film Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły był swoistym powiewem świeżości we współczesnej kinematografii. Co ciekawe film powstał na podstawie przedstawienia Piraci z Karaibów, który wystawiono w... Disneylandzie. Wytwórnia Disney'a słynie przecież przede wszystkim z filmów animowanych a tutaj postanowiono stworzyć coś nowego; ale chyba nikt nie spodziewał się aż tak wielkiego sukcesu.

Recenzja filmu: Władca Pierścieni: Powrót Króla

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

Władca Pierścieni: Powrót Króla

Z trudem przychodzi mi napisane tych słów, ale przecież nie mam wyjścia - to już ostatnia część przygód Frodo Bagginsa i pozostałych członków drużyny Pierścienia. Czas zleciał błyskawicznie, toteż trudno uświadomić sobie majak rychłego zakończenia. Jednakże z finałem historii zawsze łatwiej pogodzić się, gdy ów finał co najmniej nie odstaje od poprzednich odsłon lub przewyższa je poziomem. Jak sprawa ma się w przypadku „Powrotu Króla”? Zasługuje na plagi czy na przychylne słowa?

Recenzja filmu: Władca Pierścieni: Dwie Wieże

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

Władca Pierścieni: Dwie Wieże

Nadzieja wygasa z każdym dniem. Drużyna rozpadła się - jeden z członków udał się na wieczną wędrówkę, dwaj zaginęli, a przed pozostałymi rysują się niezbyt świetlane perspektywy. Następna część trylogii Jacksona, „Dwie Wieże”, rozpoczyna się już dużo bardziej ponurymi wydarzeniami, niźli miało to miejsce na początku opowieści. Pozbawieni najmądrzejszego z przewodników, Aragorn i kompania nie zdołali pozostać w kolektywie; każdy podążył własną ścieżką.