r e k l a m a
StartRecenzjeFilmy AnimowaneRecenzja filmu: "Rysiek Lwie Serce"

Recenzja filmu: „Rysiek Lwie Serce”

Rysiek Lwie Serce” to przezabawna i pełna szalonych przygód opowieść o dzielnym chłopcu, który chciał być rycerzem, a także o krokodylu, który nie bardzo chciał być smokiem. Rysiek od dziecka pragnie być rycerzem, ale w jego królestwie męstwo i honor zostały zastąpione przez bezduszne prawo, na którego straży stoi ojciec chłopca – doradca królowej. Rysiek też ma zostać prawnikiem, ale w dniu swego wyjazdu do prawniczej szkoły, ucieka z domu i wyrusza na pełną niezwykłych przygód wyprawę w poszukiwaniu tajemniczego zamku, magicznego miecza i źródła odwagi niezbędnej, by stać się rycerzem…

Powyższy opis, z pewnością, nie jedną osobę mógł zaintrygować, zaciekawić… Minął jeden dzień od premiery filmu animowanego: „Rysiek Lwie Serce” i chcielibyśmy Wam coś opowiedzieć o tym filmie, troszkę też przed nim przestrzec, ale mimo to przede wszystkim zachęcić… do obejrzenia. Dlaczego?

Nasza redakcja poszła na seans w wersji 3D i na wstępie trzeba sobie powiedzieć, że to był błąd, ale z drugiej strony to przecież było naszym obowiązkiem. Trójwymiarowa wersja… no cóż nie zachwyca oraz budzi czasami wstręt – nie nie była aż tak zła, ale bez zapierających dech w piersiach wspomnień, no a przede wszystkim słaba jakość barw. Co ciekawe w kinie byliśmy w kilka osób, w różnym wieku i każdy mówił to samo :obrazy niezbyt ostre, barwy niby okey, ale to nie to samo na co się przygotowywaliśmy. I faktycznie, przed kinem obejrzeliśmy polski zwiastun w rozdzielczości Full HD – kolory, ciepło i klimat wbijały niemal w fotel. Na 3D tego nie zaznaliśmy… Szkoda.

Jeśli już wyjaśniliśmy, że jeśli oglądać to wersję 2D, to przejdźmy jeszcze do kwestii wyjaśnienia dla kogo jest ten film? No cóż, film z pewnością nadaje się dla najmłodszych, którym umknął niedociągnięcia, ale czy takowe w ogóle są? Do tego jeszcze powrócimy tutaj oraz w pełnej recenzji, skupmy się na pierwszym zadanym pytaniu. Wygląda na to, że tak jak się obawialiśmy, autorzy będą kopiować pewne skecze, nawyki z innych filmów animowanych. Na szczęście film: „Rysiek Lwie Serce” naprawdę zaskakuje humorem, rozbawia i raczej nie nudzi…

Obraz, fabuła, muzyka i dźwięk: tu już wyjaśnimy wszystko troszkę dłużej. Po pierwsze, film zaliczany na całym świecie do gatunku: przygodowy i choć faktycznie takowa występuje, to niestety w bardzo krótkiej formie. Szkoda! Fabuła z kolei jest na w miarę wyrównanym poziomie, choć sądzimy, że nie jest zbyt skomplikowana, rozbudowana… Zabrakło przede wszystkim więcej: przygody i może legend – nie koniecznie tych prawdziwych?! Ale za to muzyka stoi już na bardzo fajnym poziomie, towarzyszy ona najważniejszym aspektom filmu. Dźwięk oczywiście niczego sobie, a polski dubbing chyba okey… dość oryginalny i fajny.

Bohaterowie: haha… dla nich – ten film trzeba obejrzeć samemu…

Film: „Rysiek Lwie Serce” spodoba się raczej każdemu – miłośnikom średniowiecza, najmłodszym magikom, ludziom lubiącym przygodę i odkrywanie nowych inspiracji…

Zapraszamy po więcej do poczytania…

Hiszpański film przygodowy: „Rysiek Lwie Serce” trwa niestety tylko półtora godziny. To mało, to zbyt mało, aby film przy tak rozbudowanej fabule pozwolił wczuć się widzowi w jakąkolwiek przygodę. Autorzy wybrnęli wprawdzie z tego, chyba można rzec, mistrzowską ręką, gdyż wszystkie zalety filmu skłonią niejednego do obejrzenia go powtórnie, a może stanie na półce z ulubionymi tytułami: z produktami dla całej rodzinki? Chyba tak, tak właśnie powinno się stać, bo film ten zasługuje na uwagę.

Wady:

pJak każdy prawie produkt tak i ten film ma swoje słabe punkty, ale one nam nie do końca przeszkadzają – no nie, bo kiedy już ochłonęliśmy po seansie, raczej ciepło i z uśmiechem wspominamy scenę po scenie. Na pewno trzeba ostrzec, że jak już wspominaliśmy w mini recenzji, aż takiej wielkiej przygody nie zaznamy…? Niestety – nie zaznamy, gdyż na tyle fabułę rozbudowano, że wiele miejsca na przygodę w tak krótkim czasie po prostu nie zostało. Do tego stopnia, że film niekiedy może się wydawać nudnawy, ale na szczęście jednak zaskakuje humorem, grafiką, wspaniałymi postaciami, polskimi tekstami… A przygoda? No jakby nie patrzeć to również – zaskakuje, ale nie nastawiajcie się na przygodę wysokich lotów, gdyż mocno się rozczarujecie… To nie Epoka Lodowcowa! To największa wada tego filmu. Druga, mniej znacząca wada, to małe elementy, które łącząc się w całość zaniżają u nas ocenę końcową i nie będziemy się nad nimi rozwodzić.

Plusy:

Film: Rysiek Lwie Serce – to z pewnością ciekawy film i jak przystało na wielkie produkcje – a my tą za taką uważamy – zachwyca, pomimo drażniących wad ten film potrafi to zdziałać… Kraja się serce, że przygoda jest tak krótka… Odlot na filmie, jakiego zaznaliśmy był ciekawy, niezły i trzeba zaznaczyć również, jeśli tylko film zostanie wypuszczony na blu-ray w wersji Full HD, to z pewnością powinna zagościć ta płytka w Waszych domach. Dlaczego? Już pisaliśmy: wspaniały humor, klimat średniowiecza: smok, pmagicy, zameczki i ruiny, a do tego trzeba jeszcze dodać: piękne niewiasty oraz wspaniałe widoki, czy też po prostu rzec piękna grafika „2d”. Całość udekorowana nutką tajemniczości i smakiem fantastycznej, ale niedługiej przygody.

Na koniec, powiemy to jeszcze raz: humor! oraz… film: Rysiek Lwie Serce to wspaniały film o walce, spełnianiu marzeń, męstwie i honorze…!

Podsumowanie

Rzeczywiście, nie każdemu film: Rysiek Lwie Serce może przypaść do gustu od razu, ale warto się nie zniechęcać, bowiem dość nieźle dobrana oprawa audio-wizualna, śmieszne gagi, dobry klimat średniowiecza i nutki przygody w półtora godziny jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a kto wie może ta pozycja stanie się bardzo bliska Waszemu sercu? No kto to wie?…

My cieszymy się, że mogliśmy obejrzeć ten film i być na seansie dla Was. Na koniec zostawiliśmy dla Was smaczny do obejrzenia polski zwiastun w rozdzielczości Full HD i wybór czy go obejrzeć czy nie, ponieważ jakby nie patrzeć zdradza część najlepszych ujęć… Jeśli drogi rodzicu nie odpowiedziałeś sobie na pytanie czy Wasze dziecko powinno znać ten film animowany, my Ci ostatni raz podpowiemy: tak!… Zapraszamy.

Zwiastun

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

okładka

„Rysiek Lwie Serce”

Studio:
Kandor Graphics
Strona www:
www.justinandthe….com
reżyseria
Manuel Sicilia
produkcja
Hiszpania,
Kandor Graphics
czas
90 min.

scenariusz
Matthew Jacobs
Manuel Sicilia
muzyka
Ilan Eshkeri
zdjęcia
brak danych
Data premiery: 15 listopad 2013 (Polska)
12 wrzesień 2013 (Świat)
Ocena: 7/10
Data i wydanie DVD / Bluray: Tak / Tak
Recenzja filmu: "Rysiek Lwie Serce" ZAJAWKARZ HOME SITE POLECA Recenzja filmu: "Rysiek Lwie Serce"

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama