r e k l a m a
StartNowinki i informacjeŚwiat KsiążkiPremiera pakietu Millenium Davida Lagercrantza

Premiera pakietu Millenium Davida Lagercrantza

Już dziś, 16 października ukazał się w księgarniach kultowy kryminał autorstwa Davida Lagercrantz – „Pakiet Millenium”, który zawiera tytuły „Co nas nie zabije”, „Mężczyzna, który gonił swój cień”, „Ta, która musi umrzeć”.

Pakiet Millenium to kontynuacja trylogii „Millennium” Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.

W pierwszej z części trylogii „Co nas nie zabije, Mikael Blomkvist przechodząc kryzys rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego, a Lisbeth Salander bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Kiedy profesor Balder prosi Mikaela o pomoc, posiadając szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych do gry wkracza również Lisbeth, a Mikael zbierając materiały do sensacyjnego tekstu, próbuje ratować swoją karierę.

Kolejna część „Mężczyzna, który gonił swój cień”, przedstawia Lisbeth Salander w więzieniu dla kobiet Flodberga, która pewnego dnia staje w obronie prześladowanej dziewczyny i ściera się z przywódczynią więziennego gangu, a z kolei Holger Palmgren informuje ją, że posiada dokumenty, które rzucają nowe światło na wydarzenia z jej dzieciństwa. Wówczas Lisbeth prosi o pomoc Mikaela Blomkvista, gdzie ich wspólne śledztwo doprowadza do bogatego maklera giełdowego, Leo Mannheimera.

Ostatnia część „Ta, która musi umrzeć”, po raz ostatni splata drogi Mikaela Blomkvista z Lisbeth Salander, gdzie Mikael zostaje zaangażowany przez lekarkę sądową, Fredrikę Nyman do rozwikłania śmierci bezdomnego, który według zeznań świadków, przed śmiercią bełkotał coś pod adresem szwedzkiego ministra obrony, Johannesa Forsella. W trakcie, kiedy Mikael bezskutecznie próbuje skontaktować się z Lisbeth, nie wie, że trafiła ona do Moskwy, aby ostatecznie wyrównać rachunki ze swoją siostrą Camillą.

Ostatni tom bestsellerowej serii Millennium rozszedł się na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy, potwierdzając rangę tego kultowego kryminału.

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama