Strona główna Nowinki i informacje Muzyka Zmarł Romuald Lipko - założyciel Budki Suflera

Zmarł Romuald Lipko – założyciel Budki Suflera

Po przegranej walce z nowotworem, 6 lutego, w wieku 69 lat zmarł wybitny polski muzyk i kompozytor oraz założyciel i członek Budki Suflera, Romuald Lipko.

Muzyk wraz ze swoimi przyjaciółmi na początku lat 70-tych stworzył Budkę Suflera, która stała się jednym z najpopularniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. W początkowej fazie zespołu był basistą, później występował jako klawiszowiec i kompozytor.

Lipko zostanie zapamiętany dzięki takim szlagierom jak “Cień wielkiej góry”, “Sen o dolinie”, “Nigdy nie wierz kobiecie”, “Za ostatni grosz”, “Jolka, Jolka, pamiętasz”, “Noc komety”, “Takie tango”, “Bal wszystkich świętych” i wiele, wiele innych. W swojej karierze muzyk współpracował z takimi artystami, jak Anna Jantar, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Urszula, Izabela Trojanowska, Zbigniew Hołdys, Jarosław Kukulski czy Zdzisława Sośnicka.

R E K L A M A

Budka Suflera zakończyła swoją działalność w 2014 roku, a rok później powstał Romuald Lipko Band. Zespół wykonywał wówczas utwory polskiej muzyki rozrywkowej w towarzystwie wokalistów, którzy współpracowali z Romualdem Lipko. Natomiast w 2019 roku muzycy podjęli decyzję o reaktywacji Budki Suflera, a w lipcu tego samego roku poinformowali o chorobie cenionego muzyka.

Romuald Lipko we wrześniu 2019 roku opublikował oświadczenie, w którym złożył podziękowania swoim bliskim i fanom za wsparcie w walce z chorobą. Na początek 2020 roku zespół planował trasę trasę koncertową, w której pierwszy koncert miał się odbyć 14 lutego w Lublinie…

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Reklama

Sprawdź cenę na Ceneo.pl