r e k l a m a
StartNowinki i informacjeMuzykaWokalistka Roxette przegrała walkę z chorobą

Wokalistka Roxette przegrała walkę z chorobą

Szwedzkie media podały informację o tym, że 9 grudnia Marie Fredriksson, wokalistka duetu Roxette, przegrała walkę z chorobą. Miała 61 lat.

W 2002 roku u piosenkarki zdiagnozowano raka mózgu. Przeszła wówczas intensywne leczenie w Karolinska Hospital w Sztokholmie. Jednak, mimo podjęcia natychmiastowych działań i udanej operacji, doznała trwałego uszkodzenia mózgu, co doprowadziło do utracenia pełnej sprawności.

W 2004 roku powróciła jednak w pełni zdrowia z nową płytą „The Change”. Niestety, jakiś czas temu problemy zdrowotne artystki wróciły, co wywołało  w jej życiu wiele zmian, wraz z odwołaniem trasy koncertowej, podczas której miała odbyć się promocja nowej płyty „Good Karma” z 2016 roku.

Marie Fredriksson oraz Per Gessle przez ponad 30 lat współtworzyli zespół Roxette, wydając 10 albumów studyjnych, których sprzedaż sięgnęła przeszło 60 milionów egzemplarzy i dodatkowo około 25 milionów egzemplarzy singli.

Marie Fredriksson zostanie zapamiętana przez swoich fanów jako energiczna i pełna pasji wokalistka. Posłuchajcie jednego z największych przebojów Roxette:

Wideo

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama