r e k l a m a
StartNowinki i informacjeMuzykaJohn Frusciante znów w Red Hot Chili Peppers

John Frusciante znów w Red Hot Chili Peppers

Gitarzysta John Frusciante po dziesięciu latach wrócił do Red Hot Chili Peppers, zastępując tym samym Josha Klinghoffera.

John Frusciante po raz pierwszy dołączył do zespołu w 1988 roku i zastąpił wówczas zmarłego gitarzystę  Hillela Slovaka. Niedługo później stał się współautorem najpopularniejszych płyt wydanych przez Kalifornijczyków.

Grupa w 1989 roku wydała album „Mother’s Milk”, a w 1991 roku – „Blood Sugar Sex Magik”, która przyniosła im ogromny rozgłos na całym świecie. Gwałtowny wzrost popularności, a także postępujące uzależnienie od narkotyków u Johna sprawiło jednak, że postanowił on w 1992 roku odejść z zespołu.

Sześć lat później Frusciante otrzymał propozycję powrotu do Red Hot Chili Peppers i już z nim w składzie grupa wydała album „Californication”, którym podbiła szczyty list przebojów na całym świecie. Kolejna płyta „By the Way” powtórzyła sukces swoich poprzedniczek. „Stadium Arcadium” natomiast był ostatnim albumem wydanym przez zespół w składzie z Johnem, który w 2009 roku postanowił po raz drugi rozstać się z zespołem. Wówczas rolę gitarzysty przejął Josh Klinghoffer.

Fani niewątpliwie ucieszą się z faktu, że John Frusciante ponownie stał się pełnoprawnym członkiem zespołu, co może skutkować nagraniem kolejnej bardzo dobrej płyty Red Hot Chili Peppers.

https://youtu.be/CPHwQfJJ8og

 

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama