Strona główna Nowinki i informacje Muzyka Metallica symfonicznie po 20 latach

Metallica symfonicznie po 20 latach [Wideo]

W 20 lat po słynnym koncercie “S&M”, Metallica ponownie postanowiła zagrać z towarzyszeniem muzyków z orkiestry symfonicznej – i to aż dwukrotnie.

Podobnie jak w 1999 r., koncerty odbyły się w San Francisco (6 i 8 września), a gospodarzem wydarzenia była i tym razem “San Francisco Symphony Orchestra”, choć tym razem pod wodzą innego dyrygenta (przypomnijmy, że poprzedni, Michael Kamen zmarł w 2003 r.).

Występ, choć miał wiele elementów wspólnych, wyraźnie różnił się od tego odbytego z końca lat 90-tych – oczywiście doborem repertuaru.

R E K L A M A

Co prawda nie zabrakło takich przebojów jak “One”, “Master Of Puppets”, “Enter Sandman” czy “Nothing Else Matters”, jednak niemałą część koncertowej setlisty objęły tym razem także utwory z ostatnich płyt zespołu, zwłaszcza z niedawno wydanej “Hardwired… To Self-Destruct”.

Niezwykłym momentem podczas występu było natomiast odśpiewane razem z publicznością “The Memory Remains”. Właśnie to od tego momentu ustawiliśmy poniższe wideo z koncertu.

Muzycy Metalliki od jakiegoś czasu stawiają na lokalne covery podczas światowej trasy koncertowej. Nie inaczej było tym razem, choć dobór repertuaru mógł naprawdę zaskoczyć. Hatfield i spółka zdecydowali się bowiem wziąć na warsztat  utwory muzyki klasycznej: “Suitę Scytyjską” Prokofiewa oraz fragment “Muzyki maszyn” Mosołowa.

Na koniec mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich fanów legendarnego zespołu. Nagranie z koncertu zostanie pokazane w kinach i będzie można je obejrzeć także w naszym kraju. Światową premierę filmu “S&M 2” zaplanowano na 9 października tego roku.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Reklama

Sprawdź cenę na Ceneo.pl