Reklama

StartNowinki i informacjeMuzykaLao Che zawiesza działalność. Trasa koncertowa w 2020 roku.

Lao Che zawiesza działalność. Trasa koncertowa w 2020 roku.

Jeden z najważniejszych polskich zespołów alternatywnych ostatnich lat, Lao Che, zawiesza działalność. Muzycy poinformowali o tym fakcie na swoim profilu FB.

W specjalnym oświadczeniu zespół podziękował fanom za 20 lat bycia razem i za “wiele niesamowitych chwil” spędzonych wspólnie. Trudno powiedzieć, czy to definitywny koniec działalności Lao Che, bo zespół pozostawił sobie furtkę stwierdzeniem, że “prawdziwa przyjaźń nigdy się nie kończy”.

Pożegnaniem z fanami ma być specjalna trasa koncertowa “No to Che!”, podczas której możemy spodziewać się nie tylko największych przebojów grupy, ale też odkurzenia starszych piosenek. Pierwszy koncert zaplanowany został na 1 lutego 2020 r. w Olsztynie, ostatni odbędzie się 26 kwietnia we Włocławku. Całą rozpiskę znajdziecie na profilu zespołu: https://www.facebook.com/laochepl. Sprzedaż na wydarzenia już ruszyła.

REKLAMA

Lao Che to jeden z najbardziej nietuzinkowych i eklektycznych zespołów ostatniego 20-lecia, łączący w swojej muzyce rocka, elektronikę, elementy folku, a nawet rapu, okraszonej niebanalnymi tekstami autorstwa lidera i wokalisty, Spiętego. Grupa zadebiutowała płytą “Gusła” w 2002 roku, a głośno zrobiło się o niej trzy lata później za sprawą koncept-albumu “Powstanie Warszawskie”. Dyskografię Lao Che zamyka wydana w ubiegłym roku siódma płyta “Wiedza o Społeczeństwie”, z której przypomnimy największy przebój “Nie raj”:

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Autor publikacji