r e k l a m a
StartNowinki i informacjeKino Domowe (seriale)Netflix zapowiada serial o Wiedźminie?! Tomasz Bagiński reżyserem!

Netflix zapowiada serial o Wiedźminie?! Tomasz Bagiński reżyserem!

 

Netflix poinformował, że chce zająć się wyprodukowaniem anglojęzycznej serii bazującej na twórczości Andrzeja Sapkowskiego…

Serial ma czerpać pełnymi garściami ze zbioru ośmiu tomów – powieści i zbiorów opowiadań – wiedźmina: Geralta z Rivii. Co istotne, w produkcję zaangażowany ma być również sam Andrzej Sapkowski, który ma współpracować z twórcami serialu jako konsultant kreatywny.

W oświadczeniu opublikowanym przez Netflix możemy również znaleźć informacje, że Tomasz Bagiński wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie – a ile ich będzie – tego, na chwilę obecną nie podano. Producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel (cykl filmów Mumia, serial The Expanse) i Jason Brown (The Expanse).

„Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.” – mówi Andrzej Sapkowski.

Netflix nie podał niestety, kiedy moglibyśmy spodziewać się pierwszego sezonu serialu o Wiedźminie. Nie ma też na ten moment żadnych informacji dotyczących ról i obsady.

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama