Strona główna Nowinki i informacje Imprezy i targi 27. EnergaCAMERIMAGE Film Festiwal

27. EnergaCAMERIMAGE Film Festiwal

Już niebawem w dniach 9-16 listopada w Toruniu odbędzie się 27. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych – EnergaCAMERAIMAGE 2019.

EnergaCAMERAIMAGE to wielkie, międzynarodowe święto kina, które zapewnia swoim uczestnikom m.in. przegląd filmów fabularnych, spotkania z wybitnymi twórcami, warsztaty, prezentacje nowoczesnych technologii i sprzętu filmowego, prezentację unikalnych filmów dokumentalnych i wideoklipów, a także wyjątkową atmosferę i niesamowite przeżycia, połączone z niezwykłym hołdem dla X muzy.

Organizacja festiwalu przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych, przez co zaczęto dostrzegać, iż ten zawód przyczynia się w głównej mierze do współtworzenia wizualnej strony filmu, podobnie jak zawód reżysera czy aktora. Sama formuła festiwalu skupia uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, a przyznawane w tym zakresie nagrody są wyrazem uznania dla tych dokonań.

R E K L A M A

Festiwal to również znakomite forum do odkrywania nowych obszarów artystycznych zarówno dla już utytułowanych filmowców, jak również dla debiutantów oraz studentów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tym zawodzie.

Pełny program festiwalu jest już dostępny na stronie poświęconej temu wydarzeniu – https://camerimage.pl/camerimage-2019/program-2019/.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o