r e k l a m a
StartNowinki i informacjeImprezy i targi27. EnergaCAMERIMAGE Film Festiwal

27. EnergaCAMERIMAGE Film Festiwal

Już niebawem w dniach 9-16 listopada w Toruniu odbędzie się 27. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych – EnergaCAMERAIMAGE 2019.

EnergaCAMERAIMAGE to wielkie, międzynarodowe święto kina, które zapewnia swoim uczestnikom m.in. przegląd filmów fabularnych, spotkania z wybitnymi twórcami, warsztaty, prezentacje nowoczesnych technologii i sprzętu filmowego, prezentację unikalnych filmów dokumentalnych i wideoklipów, a także wyjątkową atmosferę i niesamowite przeżycia, połączone z niezwykłym hołdem dla X muzy.

Organizacja festiwalu przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych, przez co zaczęto dostrzegać, iż ten zawód przyczynia się w głównej mierze do współtworzenia wizualnej strony filmu, podobnie jak zawód reżysera czy aktora. Sama formuła festiwalu skupia uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, a przyznawane w tym zakresie nagrody są wyrazem uznania dla tych dokonań.

Festiwal to również znakomite forum do odkrywania nowych obszarów artystycznych zarówno dla już utytułowanych filmowców, jak również dla debiutantów oraz studentów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tym zawodzie.

Pełny program festiwalu jest już dostępny na stronie poświęconej temu wydarzeniu – https://camerimage.pl/camerimage-2019/program-2019/.

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama