r e k l a m a
StartNowinki i informacjeImprezy i targi11. Conrad Festival już 21 października w Krakowie

11. Conrad Festival już 21 października w Krakowie

W dniach 21-27 października w Krakowie odbędzie się jedno z najciekawszych wydarzeń literackich w Polsce – 11. Conrad Festival.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Rzeczywistość”, a wśród zaproszonych gości będą m.in. Almudena Grandes, Chimamanda Ngozi Adichie, Dmitrij Bykow i Mariusz Szczygieł.

W trakcie festiwalu będzie możliwość przeprowadzenia rozmów z wieloma polskimi twórcami i ludźmi kultury, a sam program przewiduje również zajęcia i warsztaty, lekcje czytania, literackie spacery, wystawy i pokazy filmowe.

Wśród imprez towarzyszących festiwalowi odbędzie się literacki spacer szlakiem Josepha Conrada, spotkanie z Andą Rottenberg w MOCAK-u, multimedialna instalacja inspirowana niemym filmem”Gabinet doktora Caligari”, a także pokazy filmowe w Kinie pod Baranami.

Conrad Festiwal organizowany jest przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Fundację Tygodnika Powszechnego i stanowi największe międzynarodowe wydarzenie literackie w Polsce i jedno z największych w Europie. Założeniem festiwalu jest głównie prezentacja literatury, która powstaje w różnych zakątkach globu i jest zakorzeniona w różnorodnych kulturach, a także inicjowanie dyskusji artystycznych i społecznych.

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama