r e k l a m a
StartNowinki i informacjeGry karciane i planszowePortal Games: Trwa przedsprzedaż gry 4x - Artefakty Obcych

Portal Games: Trwa przedsprzedaż gry 4x – Artefakty Obcych

Artefakty Obcych to karciana (4x) gra w klimacie science-fiction autorstwa Violi Kijowskiej i Marcina Ropki, w której gracze wcielają się w międzygalaktyczne korporacje. W grze będziemy wysyłać swoje statki i zdobywać pozycję w kosmosie.

Największe i najbardziej rozwinięte rasy galaktyki rozpoczęły wyścig. Podczas naszej podróży zwiedzimy wiele planet, rozwiniemy nasze technologie i przygotujemy potężną flotę statków.

Ważne też będzie Konstruowanie statków, rozwój technologiczny i eksploracja galaktyki. Każdą kartą w grze można zagrać na dwa różne sposoby, dzięki 40 unikatowym kartom technologii.

Ludzka technologia rozwinęła się w niesamowitym tempie, jesteście w stanie dotrzeć do każdej planety galaktyki. Podczas waszej podróży odkryjecie zaginione rasy, a ich technologia stanowczo przekracza wasze najśmielsze oczekiwania. Największe i najbardziej rozwinięte rasy galaktyki rozpoczęły wyścig… Nurkując w najgłębsze części kosmosu w poszukiwaniu tego co zostało po najstarszych rasach. Podczas naszej podróży zwiedzimy wiele planet, rozwiniemy nasze technologie i przygotujemy potężną flotę statków. Czy będziesz w stanie uwolnić silę Artefaktów Obcych?

Można zagrać kartą stroną „Logistyka”, aby otrzymać stałą umiejętność dla imperium aż do końca gry. Wybierając drugą stronę „Operacja”, natychmiastowo otrzyma się jednorazowy bonus. Statki, które zagra się stroną „Logistyka” pozwolą zagrywać znacznie większą liczbę kart podczas tury, Technologie odblokują unikatowe umiejętności, a Planety zaczną obniżać koszt akcji. Z kolei zagrywając Statki stroną „Operacja” otrzyma się możliwość atakowania pozostałych graczy lub Obcych, Technologie odblokują końcową punktację.

Podczas walk można zdobyć, szukane przez wszystkich Artefakty Obcych. W grze dostępne są 4 typy statków: Eksterminacyjne zwiększają siłę ognia, statki typu Ekspansją dadzą Punkty Zwycięstwa za każdą wygraną bitwę, Eksploracyjne pomogą znaleźć Artefakty Obcych. Typ Eksploatacyjne zwiększą natomiast siłę podczas obrony granic imperium.

W grze należy eksploatować swoje Planety i rozwijać technologie, które pozwolą generować ogromne liczby surowców przeznaczone na sprzedaż zapewniając rozwój ekonomiczny Imperium. Można też wybrać Technologię Ekspansji. Wszystkie Planety w kosmosie są bogate w surowce naturalne. Można osiedlić się na nowych Planetach dbając o rozwój swojego Imperium i zakładając tam swoje bazy.

Na Planecie typu Ekspansja uzyska się pomoc w rozwoju technologicznym, Planety typu Eksterminacja pomogą zaś w szybszym budowaniu swojej floty.

W każdej swojej turze w ręce ma się 3 karty surowców i należy zdecydować jak najlepiej je wydać na rozwój swojego Imperium. Co istotne, można użyć tylko jednej ze stron, a wszystkie zagrane Surowce muszą być tego samego typu. Po udanym ataku istnieje szansa, że wejdzie się w posiadanie jednego z Artefaktów. Artefakty to dodatkowa tura, dodatkowe surowce, napełnienie banku Kredytami czy poszerzenie granic Imperium. Gracz może zwiększyć swoją produkcję surowców poprzez kolonizację nowych planet, konstruowanie floty statków, rozwój technologiczny swojego imperium i stworzyć tym samym wyjątkowe kombinacje między kartami.

Grę można otrzymać w 4 tygodnie przed oficjalną premierą. Pojawi się dodatkowe 8 kart planet z unikatowymi grafikami oraz 2 dodatkowe frakcje: akademicy i krzemowi.

Więcej o grze: tutaj! Przedsprzedaż: tutaj! Cena? 159 zł. Koszt wysyłki jest darmowy a akcja przedsprzedażowa kończy się 18 września.

Zawartość pudełka:

 • 40 kart Technologii
 • 40 kart Statków
 • 40 kart Planet
 • 16 kart Artefaktów Obcych
 • 10 kart Planu Obronnego
 • 5 kart Obcych Systemów
 • 6 kart Frakcji
 • 83 karty Zasobów
 • 6 plansz Frakcji
 • 1 plansza Punktacji
 • 5 kart wsparcia dla graczy
 • 1 karta Podstawowego Planu Obronnego
 • 1 żeton Pierwszego Gracza
 • 1 znacznik Rundy
 • 38 żetonów Blokady
 • 1 Instrukcja

Foto

artefakty-obcych-box

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama