r e k l a m a
StartNowinki i informacjeŚwiat KsiążkiPremiera powieści "Czynnik diabła"

Premiera powieści „Czynnik diabła”

Już dziś, 01 października ukazała się w księgarniach powieść autora Russell Craig – „Czynnik diabła”.

Viktor Kosárek, jako młody psychiatra przybywa do zakładu dla obłąkanych Hrad Orlu, w którym zamknięto sześcioro okrutnych morderców w kraju: Drwala, Klauna, Kolekcjonera Szkła, Wegetariankę, Skiomantę i Demona.

Viktor zamierza wyizolować u nich, tzw. czynnik diabła, archetypiczny składnik osobowości odpowiedzialny za czynienie zła. Podczas swoich badań odkrywa, że całą szóstkę łączy wspólny element.

Natomiast w tym samym czasie mieszkańców Pragi terroryzuje nieuchwytny morderca, okrzyknięty przez gazety – Skórzanym Fartuchem. Policja po kilku nieudanych próbach schwytania mordercy, zwraca się o pomoc do lekarzy w Hradzie Orlu podejrzewając, że Skórzany Fartuch może mieć jakiś związek z szóstką zamkniętych w zakładzie pacjentów.

„Czynnik diabła” to bogato zobrazowana powieść, osadzona w międzywojennej rzeczywistości Europy Środkowej w cieniu gęstniejącego za czeską granicą nazistowskiego mroku.

Elegancki i pomysłowy thriller, który w wyniku zestawienia wspomnień pacjentów zakładu dla obłąkanych z koszmarami dziejącymi się ówcześnie sprawia, że powieść na długo zapada w pamięć jej czytelnikom.

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama