r e k l a m a
StartNowinki i informacjeŚwiat KsiążkiNowe wydanie książki "Czas zmierzchu". Dmitry Glukhovsky odwiedzi Big Book Festival w...

Nowe wydanie książki „Czas zmierzchu”. Dmitry Glukhovsky odwiedzi Big Book Festival w Warszawie!

Niedawno miało premierę nowe wydanie książki „Czas zmierzchu” Głuchowskiego, zaś 24 czerwca o godz. 18:00 Dmitry Glukhovsky odwiedzi Big Book Festival w Warszawie.

Nowe wydanie jest poprawioną i odświeżoną wersją. Postacią pierwszoplanową powieści jest zawodowy tłumacz, który otrzymuje zlecenie przetłumaczenia dziennika z wyprawy, która miała na celu zdobycie świętych ksiąg Majów. Po pewnym czasie tłumacz ulega coraz większej fascynacji treścią dziennika. Rosję natomiast nawiedzają różne kataklizmy w wyniku których giną tysiące ofiar.

Gdyż nieszczęście świata w tym, że chory jest Bóg jego, stąd i świat choruje. W gorączce jest Pan i jego dzieło gorączkuje. Umiera Bóg i stworzony przez niego świat umiera. Lecz nie jest jeszcze za późno…

Zawodowy tłumacz otrzymuje zlecenie przekładu hiszpańskiego dziennika wyprawy, która w XVI wieku z polecenia franciszkanina Diega de Landy wyruszyła po święte księgi Majów. Im bardziej tłumacz ulega fascynacji dziennikiem, tym śmielej tajemnicze bóstwa Majów przenikają do współczesnej Moskwy. Duszna atmosfera tropikalnej selwy zadomawia się w arbackich zaułkach…

Tymczasem z gazet oraz wiadomości radiowych i telewizyjnych napływają doniesienia o kolejnych kataklizmach. Zniszczenia są ogromne, a ofiar – tysiące.

Co łączy wierzenia Majów z naszym, zdawałoby się, postreligijnym postrzeganiem rzeczywistości? Czy istnieje jakiś związek między współczesnymi wydarzeniami a wyprawą opisaną na kartach tajemniczego dziennika?

Spotkanie pisarza z czytelnikami odbędzie się w Audytorium Medium przy ul. Emilii Plater 31 w Warszawie. W czasie jego trwania autor podzieli się swoją wizją świata i źródłami pomysłów. Nie zabraknie też wątku tych utworów literackich, które dały początek serii gier komputerowych.

Nadmienić należy, że do księgarń trafił też niedawno ostatni tom osadzonej w Uniwersum Metra 2033 trylogii Denisa Szabałowa. Mowa o wydaniu „Prawa do zemsty”, które zawiera bezpłatny zbiór 12 opowiadań – W ruinie, które wyłoniono w ramach IV edycji konkursu na najlepsze opowiadania fanów Uniwersum Metra 2033.

Książka „Czas zmierzchu” posiada 360 stron i kosztuje – bez obniżek – 39,99 zł…

 

czas-zmierzchu-dmitry-glukhovsky-insignis-2017-okladka

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama