r e k l a m a
StartNowinki i informacjeMuzykaOdszedł George Michael: muzyk miał 53 lata!

Odszedł George Michael: muzyk miał 53 lata!

Śmierć brytyjskiego wokalisty, autora tekstów i reżysera teledysków nastąpiła w nocy z 25 na 26 grudnia.

Według agenta artysty George Michael odszedł w pokoju – w zaciszu swojego domu. Muzyk Georgios Kyriacos Panayiotou (prawdziwe nazwisko George’a Michaela) urodził się 25 czerwca 1963 roku w Londynie i już od dziecka przejawiał talent muzyczny, m.in. grając na skrzypcach ludowe melodie greckie.

W późniejszych latach, w szkole średniej poznał Andrew Ridgeleya, z którym założył zespół Wham! W latach osiemdziesiątych sprzedali ponad 25 milionów egzemplarzy płyt. Ich największe przeboje to m.in.: Wake Me Up Before You Go-Go, Everything She Wants, Club Tropicana oraz bożonarodzeniowy szlagier Last Christmas. To właśnie nieżyjący już i ceniony na całym świecie muzyk napisał tekst i wyprodukował ten przebój, który grany jest przez stacje radiowe na całym świecie.

Jeszcze przed rozpadem zespołu George Michael rozpoczął solową karierę. Jego pierwszym singlem było Careless Whisperer. Utwór dotarł na pierwszego miejsca listy przebojów w 25 krajach. Inne solowe utwory, które okazały się gigantycznymi przebojami, to m.in.: Faith, Father Figure, Freedom oraz One More Try.

Podczas swej kariery piosenkarz nagrywał m.in. z Arethą Franklin, Whitney Houston i zespołem charytatywnym Band Aid Boba Geldofa, który powstał w 1984 roku, aby pomóc w walce z głodem w Etiopii…

Przypomnijmy też, że w sumie piosenkarz sprzedał na całym świecie ponad 100 milionów płyt…

Foto

Odszedł George Michael: muzyk miał 53 lata!

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama