Netflix zapowiada nowe seriale animowane – w tym Altered Carbon

0

Netflix zapowiedział łącznie aż pięć nowych seriali animowanych. Na liście znalazły się takie produkcje jak: “Altered Carbon”, “Pacific Rim”.

Pozostałe seriale to: “Cagaster of an Insect Cage”, “Yasuke” i “Trese”. Sprawdźmy zatem co już wiadomo.

Animowany serial Altered Carbon ma być poboczną produkcją w stosunku do aktorskiego serialu od Netfliksa i ukaże nieznane wcześniej aspekty fabuły. Za nowy serial animowany ma odpowiadać głównie Dai Sato, który wcześniej pracował m.in. przy takich anime jak Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Cowboy Bebop czy też Ergo Proxy. Za samą animację odpowiadać ma francuskie studio Anima.

R E K L A M A

Jeśli chodzi o spin-off filmu “Pacific Rim” to wiemy, że główną odpowiedzialność za serial podejmie scenarzysta znany z “Thor: Ragnarok” –  Craig Kyle, a także Greg Johnson, który z kolei pracował przy “X-Men: Evolution”…

Serial Cagaster of an Insect Cage ma być produkcją anime stanowiącą adaptację mangi pod tym samym tytułem. Tutaj fabuła rozegra się w apostapokaliptycznym świecie, w którym tajemniczy wirus przeobraża ludzi w mordercze insekty. Reżyserem animacji Netflixa ma zostać Koichi Chigira znany z japońskich produkcji: “Tokyo Babylon”, “Full Metal Panic!” czy też z “Last Exile”. W tym przypadku serial ten powstanie już właśnie w japońskim studio, w Gonzo.

Również japońskie studio – MAPPA – odpowie za animowany serial “Yasuke”. Historia w tym serialu przedstawi widzom czarnoskórego ronina. Ma to być raczej intrygujące widowisko, choć czas jeszcze pokaże co z tej produkcji wyjdzie. Producentem tego filmu jest LeSean Thomas.

Ciekawie zapowiada się także produkcja oparta na filipińskim komiksie “Trese”. Animacja ma opowiedzieć historie detektywa rozwiązującego sprawy nadnaturalne. W zasadzie wiadomo tylko tyle, że w tym przypadku Netflix postawiło na singapurskie studio BASE Entertainment.

Cieszy nas, że Netflix coraz chętniej myśli o serialach animowanych. Miejmy tylko nadzieję, że wszystkie produkcje będą stworzone na naprawdę bardzo dobrym poziomie.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o