r e k l a m a
StartNowinki i informacjeKino Domowe (seriale)Netflix zapowiada nowe seriale animowane - w tym Altered Carbon

Netflix zapowiada nowe seriale animowane – w tym Altered Carbon

Netflix zapowiedział łącznie aż pięć nowych seriali animowanych. Na liście znalazły się takie produkcje jak: „Altered Carbon”, „Pacific Rim”.

Pozostałe seriale to: „Cagaster of an Insect Cage”, „Yasuke” i „Trese”. Sprawdźmy zatem co już wiadomo.

Animowany serial Altered Carbon ma być poboczną produkcją w stosunku do aktorskiego serialu od Netfliksa i ukaże nieznane wcześniej aspekty fabuły. Za nowy serial animowany ma odpowiadać głównie Dai Sato, który wcześniej pracował m.in. przy takich anime jak Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Cowboy Bebop czy też Ergo Proxy. Za samą animację odpowiadać ma francuskie studio Anima.

Jeśli chodzi o spin-off filmu „Pacific Rim” to wiemy, że główną odpowiedzialność za serial podejmie scenarzysta znany z „Thor: Ragnarok” –  Craig Kyle, a także Greg Johnson, który z kolei pracował przy „X-Men: Evolution”…

Serial Cagaster of an Insect Cage ma być produkcją anime stanowiącą adaptację mangi pod tym samym tytułem. Tutaj fabuła rozegra się w apostapokaliptycznym świecie, w którym tajemniczy wirus przeobraża ludzi w mordercze insekty. Reżyserem animacji Netflixa ma zostać Koichi Chigira znany z japońskich produkcji: „Tokyo Babylon”, „Full Metal Panic!” czy też z „Last Exile”. W tym przypadku serial ten powstanie już właśnie w japońskim studio, w Gonzo.

Również japońskie studio – MAPPA – odpowie za animowany serial „Yasuke”. Historia w tym serialu przedstawi widzom czarnoskórego ronina. Ma to być raczej intrygujące widowisko, choć czas jeszcze pokaże co z tej produkcji wyjdzie. Producentem tego filmu jest LeSean Thomas.

Ciekawie zapowiada się także produkcja oparta na filipińskim komiksie „Trese”. Animacja ma opowiedzieć historie detektywa rozwiązującego sprawy nadnaturalne. W zasadzie wiadomo tylko tyle, że w tym przypadku Netflix postawiło na singapurskie studio BASE Entertainment.

Cieszy nas, że Netflix coraz chętniej myśli o serialach animowanych. Miejmy tylko nadzieję, że wszystkie produkcje będą stworzone na naprawdę bardzo dobrym poziomie.

Podsumowanie i ocena końcowa

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Reklama