Strona główna Nowinki i informacje Gry karciane i planszowe Polska planszówka Tainted Grail: The Fall of Avalon ufundowana

Polska planszówka Tainted Grail: The Fall of Avalon ufundowana [Wideo]

Na Kickstarter.com trwają ostatnie godziny zbiórki na wydanie polskiej gry planszowej “Tainted Grail: The Fall of Avalon” autorstwa firmy Awaken Realms.

Nie sposób się nie cieszyć, bowiem Polacy podbiją Kickstartera kolejną grą planszową. Nowa gra planszowo-karciana została zainspirowana legendami arturiańskimi, dokładniej legendami o królu Arturze. Twórcy współpracują także z polskim pisarzem fantasy.

Przypomnijmy, że polska firma Awaken Realms znana jest przede wszystkim z takich produkcji jak: “The Edge: Dawnfall”, “This War of Mine: The Board Game”, “Lords of Hellas” czy w końcu “Nemesis”.

R E K L A M A

Ich najnowsze omawiane przez nas dzieło zostało ufundowane zaledwie w jedną minutę uzyskując na koncie wymagane 50 tyś. dolarów. Teraz, kiedy zostało jeszcze około 19 godzin zbiórki, twórcom udało się pozyskać ponad 5 milionów dolarów! Co wiemy o samej produkcji?

Jak wspominaliśmy gra “Tainted Grail: The Fall of Avalon” powstaje z udziałem pisarza fantasy – Krzysztofa Piskorskiego. Gra ta będzie kładła nacisk na jakość historii, unikatowe ilustracje, a także na nieliniową narrację i co ciekawe będzie przeznaczona dla jednego do 4 graczy. Głównym zadaniem graczy będzie po prostu przeżycie naszego bohatera, a zbierając doświadczenia uzyskamy większe szanse na pokonanie kolejnych, coraz trudniejszych wyzwań. “Tainted Grail: The Fall of Avalon” ma zawierać 15 rozdziałów, a łączny czas pokonania jednego wyniesie około 2-3 godzin zabawy, a wszystkich rozdziałów nawet 30-40 godzin.

Jeśli chodzi o fabułę gry to prezentuje się ona dość ciekawie i mrocznie. Przygoda graczy rozpocząć się ma na wyspie Avalon na wiele lat po śmierci króla Artura. Gdy Czerwona Śmierć powróci na wyspę to i życie wszystkich mieszkańców stanie się zagrożone. Jednakże najdzielniejsi bohaterowie chcąc powstrzymać Czerwoną Śmierć wyruszą do Camelot w celu szukania pomocy… Niestety, żaden z nich jednak nie powróci, a los Avalonu spocznie teraz w rękach graczy – ostatniej nadziei umierającej wyspy.

Przypominamy, że kampania potrwa do 28 grudnia 2018 r., a w sierpniu 2019 roku gra trafi w ręce graczy. Co musisz zrobić aby otrzymać swój egzemplarzy gry? Twórcy przygotowali dwie możliwości wpłaty – 89 $ za wersję podstawową albo 140 dolarów za wersję rozszerzoną. Podstawowa edycja gry składa się z 8 figurek, 4 dwustronnych kart postaci, z kilkaset kart, z ponad 100 żetonów i znaczników, a także z 220-stronicowego Dziennika Odkrywcy.

Więcej dowiecie się o tym projekcie na jego oficjalnej stronie zbiórki: tutaj!

Wideo

materiał filmowy w rozdzielczości HD

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Reklama

Sprawdź cenę na Ceneo.pl