StartNowinki i informacjeFilmy KinoweStudio Legendary nabyło prawa do ekranizacji świetnego cyklu science fiction "Diuna"!

Studio Legendary nabyło prawa do ekranizacji świetnego cyklu science fiction „Diuna”!

Kolejna ekranizacja „Diuny” tym razem w rękach studia Legendary (Jurassic World)…

Umowa ze spadkobiercami pisarza Franka Herberta zakłada, że książki mogą zostać przeniesione na ekran zarówno pod postacią filmów, jak i serialu. To chyba dość dobra wiadomość.

Zapoczątkowana w 1965 roku książkowa seria należy do ścisłego kanonu fantastyki. Jej pierwsza część zdobyła nagrodę Nebula, a w 2003 roku ogłoszono, że jest najlepiej sprzedającą się książką SF w historii.

REKLAMA

„Diuna” opowiada historię konfliktu dwóch potężnych rodów walczących o kontrolę nad najważniejszą we wszechświecie planetą. Planeta Arrakis jest źródłem Przyprawy, wytwarzanej przez gigantyczne zwierzęta – czerwie pustyni. Substancja ta poszerza granice świadomości i umożliwia korzystanie z wyjątkowych umiejętności ludzkiego umysłu. Wykorzystywana jest do przewidywania przyszłości i pozwala na podróże międzygwiezdne…

Przypomnijmy, że w 2008 roku Paramount Pictures podjęło próbę nowej ekranizacji powieści Franka Herberta. Za reżyserię miał odpowiadać Peter Berg, który rok później zrezygnował z tego stanowiska, a projekt w 2010 roku przejął Pierre Morel. Francuz wytrzymał jednak zaledwie kilka miesięcy. Samo studio ostatecznie poddało się wiosną 2011 roku. Od tamtej pory wokół projektu było cicho, aż do teraz…

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Autor publikacji