Reklama

Start Nowinki i informacje Filmy Kinowe Akademia oscarowa zmienia reguły! Więcej głosujących na Najlepszy film międzynarodowy.

Akademia oscarowa zmienia reguły! Więcej głosujących na Najlepszy film międzynarodowy.

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że oscarową kategorię Najlepszy film nieanglojęzyczny zastąpi Najlepszy film międzynarodowy. Teraz okazuje się, że to nie jedyna zmiana dotycząca tej kategorii. Akademia zdecydowała się zmodyfikować nieco zasady wyboru nominowanych filmów.

Dotychczas na krótkiej liście filmów z szansą na nominację zamieszczano 9 tytułów, z których członkowie Akademii wybierali 5 filmów, które otrzymywał szansę walki o nagrodę.

Teraz lista ta wydłuża się do 10 pozycji, przy czym w głosowaniu wyłonionych zostanie tylko 7 z nich, a 3 pozostałe wskaże Komitet Wykonawczy Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

REKLAMA

Jednak najważniejsza zmiana dotyczy samych uprawnień podczas głosowania. Dotychczas, aby móc oddać głos na film z shortlisty, członkowie Akademii musieli oglądnąć wszystkie wskazane filmy w kinach. Tym razem zostaną im one udostępnione online.

Celem zabiegu jest zwiększenie frekwencji głosujących, gdyż około 20% członków Akademii pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych, co utrudnia dostęp do prezentacji kinowych.

Przypomnijmy, że wśród 93 filmów, spośród których wybrane zostaną tytuły do shortlisty, znalazł się polski film Boże Ciało, Jana Komasy. Jak myślicie, czy tegoroczny polski kandydat do Oscara powtórzy sukces Idy oraz Zimnej Wojny i zgarnie nominację?

Polecane produkty

Najbliższe koncerty Percival Schuttenbach – Slavny Tur IV [Wideo]

Już od 6 marca zespół Percival Schuttenbach rozpocznie folkową trasę Slavny Tur IV, podczas której na koncertach będziemy mogli usłyszeć tradycyjne pieśni z całego...

Zwiastun “Doliny Bogów” Lecha Majewskiego z Johnem Malkovichem

Na polskim kanale YouTube, należącym do Galapagos Films, kilka dni temu pojawił się polski teaser filmu „Dolina Bogów” w reżyserii Lecha Majewskiego. Produkcja trafi...

Billie Eilish nagrała piosenkę do nowego Bonda! [Wideo]

Tegoroczne walentynki to nie tylko niezwykły czas dla wszystkich zakochanych, ale także dzień premiery piosenki do najnowszego filmu o Agencie 007. Jak już od jakiegoś...

Oskary 2020 – lista laureatów i szczególny występ Billie Eilish

W nocy 10 lutego cały świat poznał wszystkich laureatów z gali rozdania Oscarów 2020. Zobacz pełny występ Billie Eilish oraz listę filmowych pozycji, twórców...

Autor publikacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Autor publikacji

Reklama

Sprawdź cenę na Ceneo.pl