Rebis zapowiada książki: “Ogień krzyżowy” oraz “Próba ogniowa” – Nancy Kress!

0

Dzięki grafikowi Tomaszowi Morońskiemu dowiedzieliśmy się, że Rebis planuje wydać dylogię “Crossfire” uznanej autorki Nancy Kress.

Nancy Kress to pisarka znana głównie ze świetnych kreacji science fiction. W 1996 w bibliotece Nowej Fantastyki ukazał się cykl Żebracy o genetycznie zmodyfikowanej dziewczynie, potem już w latach 2012-2013 nieistniejące już wydawnictwo Almaz wypuściło w niewielkim nakładzie trylogię Prawdopodobieństwo. I tego by było na tyle – niestety. A wielkie szkoda, ponieważ autorka od lat zgarnia nominacje i laury za napisane swoje książki do Nebuli, Hugo czy Campbella…

Crossfire oryginalnie ukazało się w latach 2003 – “Ogień krzyżowy” i 2004 – “Próba ogniowa”. Dylogia ta opowiada o założonej przez niejakiego Jacke’a Holmana kolonii na odległej planecie. Założyciel uciekł tam przed swoją przeszłością. Gdy kilka tysięcy przesiedlonych do dzikiego świata ludzi dochodzi w końcu do siebie i układa sobie życie, dokonują wstrząsającego odkrycia: planetę zamieszkują prymitywni, humanoidalni obcy. Co więcej, żyją tylko w kilku odizolowanych wioskach i wszystko wskazuje na to, że przybyli skąd indziej. Koloniści, gdy odkryją już prawdę, staną przez to przed najtrudniejszą decyzją w swoich życiach, decyzją, która zaważy na losach kolonii, a może i ludzkości.

R E K L A M A

Niestety daty polskiej premiery obu książek jeszcze nie ujawniono.

{tab okładki}

Polecane produkty

Dodaj komentarz