Odszedł George Michael: muzyk miał 53 lata!

Odszedł George Michael: muzyk miał 53 lata!

29/12/2016 0 przez Tomasz Filipski

news

Śmierć brytyjskiego wokalisty, autora tekstów i reżysera teledysków nastąpiła w nocy z 25 na 26 grudnia.

Według agenta artysty George Michael odszedł w pokoju – w zaciszu swojego domu. Muzyk Georgios Kyriacos Panayiotou (prawdziwe nazwisko George’a Michaela) urodził się 25 czerwca 1963 roku w Londynie i już od dziecka przejawiał talent muzyczny, m.in. grając na skrzypcach ludowe melodie greckie.

W późniejszych latach, w szkole średniej poznał Andrew Ridgeleya, z którym założył zespół Wham! W latach osiemdziesiątych sprzedali ponad 25 milionów egzemplarzy płyt. Ich największe przeboje to m.in.: Wake Me Up Before You Go-Go, Everything She Wants, Club Tropicana oraz bożonarodzeniowy szlagier Last Christmas. To właśnie nieżyjący już i ceniony na całym świecie muzyk napisał tekst i wyprodukował ten przebój, który grany jest przez stacje radiowe na całym świecie.

R E K L A M A

Jeszcze przed rozpadem zespołu George Michael rozpoczął solową karierę. Jego pierwszym singlem było Careless Whisperer. Utwór dotarł na pierwszego miejsca listy przebojów w 25 krajach. Inne solowe utwory, które okazały się gigantycznymi przebojami, to m.in.: Faith, Father Figure, Freedom oraz One More Try.

Podczas swej kariery piosenkarz nagrywał m.in. z Arethą Franklin, Whitney Houston i zespołem charytatywnym Band Aid Boba Geldofa, który powstał w 1984 roku, aby pomóc w walce z głodem w Etiopii…

Przypomnijmy też, że w sumie piosenkarz sprzedał na całym świecie ponad 100 milionów płyt…

foto