Gra planszowo-karciana: Rising Sun już w sprzedaży

Gra planszowo-karciana: Rising Sun już w sprzedaży

11/04/2018 0 przez Tomasz Filipski

Twórcy gry Rising Sun zebrali fundusze na ponad 4 miliony dolarów. Od kilku dni trwa już jej regularna sprzedaż.

Warto dodać, że autorzy prosili jedynie o 300 tysięcy dolarów. Świadczy to o tym, że pomysł na grę bardzo się spodobał. Sprawdźmy dlaczego.

R E K L A M A

Akcja gry przeniesie graczy do feudalnej Japonii. Celem jest zebranie Punktów Zwycięstwa przez kilka Pór Roku, aby doprowadzić swój Klan do zwycięstwa. Jak czytamy:

„Gracze będą tworzyć i zrywać sojusze, podejmować działania polityczne, wielbić bóstwa, przystosowywać swoje klany do zmieniającej się sytuacji i rozmieszczać swoje figurki na mapie Japonii. Punkty Zwycięstwa zdobyć można na kilka sposobów – od wygrywania bitew, poprzez utrzymywanie się w kluczowych Prowincjach, aż do wykorzystywania Cnót zgromadzonych przez twój Klan. Gdy nastanie zima, gracz z największą liczbą Punktów Zwycięstwa obejmie rządy nad Krajem Wschodzącego Słońca!.”

Zaprojektowana przez Erica Langa gra oprócz interesującego tła fabularnego i ciekawych rozwiązań z zakresu samej rozgrywki, ma również zachwycać jakością wykonania. W tym m.in. 50 bogatymi w detale figurkami.

Gra Rising Sun przeznaczona jest dla 3 do 5 graczy, czas rozgrywki wyniesie 90-120 minut. Sugerowana cena wynosi 399 zł.

Foto

rising-sun-pudelko

rising-sun-grafika