P O L E C A M Y

Recenzja filmu: "Ruchomy Zamek Hauru"

Filmy Animowane
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Ruchomy Zamek Hauru"

Hayo Miyazaki to jeden z najwybitniejszych reżyserów anime. Wraz ze studiem Ghibli wypuścił na rynek znakomite tytuły, które do dziś są uważane za jedne z najlepszych w swojej kategorii. Tym razem czas na recenzje filmu pod tytułem "Ruchomy zamek Hauru", który jest adaptacją książki fantasy. Film o dziwo nie jest bardzo podobny do poprzednich dzieł studia Ghilbi a niektóre sceny - a zwłaszcza zakończenie filmu - okazały się dość kontrowersyjne dla pewnej rzeszy fanów.

Recenzja filmu: Spirited Away: W krainie bogów

Filmy Animowane
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

Spirited Away: W krainie bogów

W krainie bogów opowiada o losach pewnej małej dziewczynki o imieniu Chihiro, której rodzice postanowili się przeprowadzić.

Oczywiście tuż po przeprowadzce świat dziewczynki uległ w gruzach, a konieczność zostawienia swojej szkoły oraz kolegów bezsprzecznie doskwierała głównej bohaterce. Jakby tego było mało w podróży do nowego domu rodzina zabłądziła i przypadkowo trafiła do krainy bogów.

Recenzja filmu: Księżniczka Mononoke

Filmy Animowane
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Księżniczka Mononoke"

Księżniczka Mononoke jest filmem nietuzinkowym. Owe dzieło można zaliczyć do jednych z najbardziej udanych obrazów o tematyce anime, bez ogródek muszę przyznać, że po jego obejrzeniu byłem pod kolosalnym wrażeniem. Jednakże, czy czas był na tyle łaskawy dla tytułowego filmu, aby nadal móc prawić mu komplementy ?


Recenzja filmu: "Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów"

Filmy Animowane
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów

Twórcy animowanych hitów kinowych „Odlot” i „Wall-e” prezentują kolejną odsłonę kultowego komiksu o Asteriksie i Obeliksie w nowej gwiazdorskiej obsadzie dubbingowej. W rolach głównych: Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik, Piotr Fronczewski, Piotr Adamczyk, Anna Mucha, Czesław Mozil, a także Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov.

"Rok 50-ty przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian… Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy.."

Recenzja filmu: "Rysiek Lwie Serce"

Filmy Animowane
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

Rysiek Lwie Serce

Rysiek Lwie Serce" to przezabawna i pełna szalonych przygód opowieść o dzielnym chłopcu, który chciał być rycerzem, a także o krokodylu, który nie bardzo chciał być smokiem. Rysiek od dziecka pragnie być rycerzem, ale w jego królestwie męstwo i honor zostały zastąpione przez bezduszne prawo, na którego straży stoi ojciec chłopca - doradca królowej. Rysiek też ma zostać prawnikiem, ale w dniu swego wyjazdu do prawniczej szkoły, ucieka z domu i wyrusza na pełną niezwykłych przygód wyprawę w poszukiwaniu tajemniczego zamku, magicznego miecza i źródła odwagi niezbędnej, by stać się rycerzem...