P O L E C A M Y

Recenzja komiksu Malcolm Max: Zmrok - tom 3

Komiksy
okładka

Zapraszamy na recenzję komiksu:

"Malcolm Max: Zmrok" - tom 3

Z pewnością jesteście ciekawi jak zakończy się historia Malcolma Maxa i jego przyjaciół. Nawet jeśli nie, to my na chłodno i rzetelnie przedstawimy zalety jak i minusy trzeciego ostatniego tomu tej przygody. Z kolei tym czytelnikom, którzy do tej pory nie zdecydowali się na kupno komiksu - z jakichś powodów - przypomnimy szybko także zalety i wady wcześniejszych dwóch tomów...

Recenzja filmu: "Ruchomy Zamek Hauru"

Filmy Animowane
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Ruchomy Zamek Hauru"

Hayo Miyazaki to jeden z najwybitniejszych reżyserów anime. Wraz ze studiem Ghibli wypuścił na rynek znakomite tytuły, które do dziś są uważane za jedne z najlepszych w swojej kategorii. Tym razem czas na recenzje filmu pod tytułem "Ruchomy zamek Hauru", który jest adaptacją książki fantasy. Film o dziwo nie jest bardzo podobny do poprzednich dzieł studia Ghilbi a niektóre sceny - a zwłaszcza zakończenie filmu - okazały się dość kontrowersyjne dla pewnej rzeszy fanów.

Recenzja komiksu: "Konungowie: Kara" - tom 3

Komiksy
okładka

Zapraszamy na recenzję komiksu:

"Konungowie: Kara" - tom 3

Dość ciekawa i poważna historia fantasy z komiksem "Konungowie: Kara" kończy tą sielankę... W pierwszym tomie, w którym rozpoczęła się ta ciekawie zapowiadająca się historia, oczekiwania na temat "jakości" wszystkich trzech tomów były dość duże. Komiks ten raczej nie rozczarował, ba mocno nas zaciekawił. Z kolei drugi tom, choć czytało się go z większymi wypiekami na twarzy  (przepełniony był szybką akcją), niestety okazał się nieprzeznaczony dla dzieci i dla osób wrażliwszych, ale także nie została w nim zawarta żadna większa bitwa, co nas rozczarowało.  A co możemy powiedzieć o trzecim tomie? Poczytajmy.


Recenzja komiksu: "Konungowie: Wojownicy nicości" - tom 2

Komiksy
okładka

Zapraszamy na recenzję komiksu:

"Konungowie: Wojownicy nicości" - tom 2

Drugi tom komiksu "Konungowie", jak zresztą poprzedni pierwszy tom, mocno intryguje i ciekawi, do tego stopnia, że będziemy mieć wielką ochotę sięgnąć po następny tomik, choć niestety ostatni, kończący tą opowieść... W tym tomie fabuła, akcja posuwa się do przodu bardzo szybko, a cały komiks czyta się przez to przyjemnie. Dość szybko uświadomimy sobie, że skończyliśmy właśnie go czytać - co najważniejsze z większym zainteresowaniem aniżeli pierwszy tom. Szkoda tylko, że potwierdza się powiedzenie "nie ma rzeczy idealnych"...

Recenzja komiksu: "Konungowie: Najazdy" - tom 1

Komiksy
okładka

Zapraszamy na recenzję komiksu:

"Konungowie: Najazdy" - tom 1

Witajcie. Bardzo chcieliśmy przedstawić Wam komiks "Konungowie", który z pewnością wart jest poznania. Mowa o komiksie, który liczy tylko trzy tomy, a rozpala niemal do czerwoności przez co może się spodobać miłośnikom światów wypełnionych mężnymi wojownikami, intrygami i zgliszczami wojny. W tej trzytomowej serii odnajdziemy także potwory oraz trochę magii, co sprawi, że każdy sprecyzowany czytelnik powinien docenić tą serię. Jednym słowem komiks "Konungowie: Najazdy" tom 1 wydany przez wydawnictwo Egmont powinien obowiązkowo leżeć na półce każdego miłośnika fantasy... Dlaczego?

Recenzja filmu Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Valerian i Miasto Tysiąca Planet"

Luc Besson, dokładnie dwadzieścia pięć lat po filmie "Piąty Element", powraca z kolejnym filmem science fiction. Czy jego najnowsze dzieło przynajmniej w części dorównało kultowemu "Piątemu Elementowi"?


Recenzja komiksu: Niezwykła podróż - tom 1

Komiksy
okładka

Zapraszamy na recenzję komiksu:

"Niezwykła podróż" - tom 1

W kwietniu 2017 roku Wydawnictwo KURC sprawiło wielką niespodziankę, zwłaszcza polskim miłośnikom komiksów kochających komiksy z gatunku "przygoda", "science-fiction" i "steampunk-a". Oto przed Wami recenzja powyższego komiksu: przed Wami "Niezwykła Podróż" - tom 1. Wiemy, mieliśmy szybciej zrecenzować pierwszy tom...

Recenzja komiksu Malcolm Max: Zmartwychwstanie - tom 2

Komiksy
okładka

Zapraszamy na recenzję komiksu:

"Malcolm Max: Zmartwychwstanie" - tom 2

Po dość długim okresie od napisania recenzji pierwszego tomu polskiego wydania komiksu "Malcolm Max" przyszła wreszcie pora na spojrzenie obiektywnie - jakby inaczej - na drugi tom zatytułowany "Zmartwychwstanie". Komiks przeczytałem jakiś czas temu, dziś sobie tylko odświeżyłem pamięć na potrzeby tej recenzji - przewracając kartkę za kartką tego komiksu. I co mogę powiedzieć na wstępie?

Recenzja książki: Antologia Wolsung - tom 2

Książka
okładka

Zapraszamy na recenzję książki:

"Antologia Wolsung"

- tom 2

Antologia Wolsung to sztandarowy projekt wydawnictwa Van Der Book. Pierwsza część została zrecenzowana na naszym portalu i zebrała bardzo poprawne oceny. Jak to w zbiorze opowiadań, zdarzały się i słabsze momenty, jednak całokształt zdecydowanie wypada ocenić na plus. Wniosła ona powiew świeżości oraz zaznajomiła z nowym, steampunkowym uniwersum, dotychczas mało popularnym na polskim rynku książkowym. Czy drugi tom utrzymał wysoki poziom?